Polanka, rok poté

Rok uběhl jako voda a byla přede mnou opět nabí­dka zajet na Polanku zafotit si spolu s kamarády Michalem a Martinem. Taková nabí­dka se těžko odmí­tá a i přes časovou tí­seň verdikt zněl "ano". Tuto lokalitu navštěvuji velice rád, protože její­ krása osloví­ snad každého lovce beze zbraní­. A to nejen pří­tomností­ rosniček zelených, dí­ky kterým se tato lokalita proslavila, ale i široké škále různých druhů vážek , šidélek a zejména motýlic , kterých je tam opravdu mnoho.

 

Hlavní­m důvodem návštěvy byl však workshop MACRO ROSNIČKA, resp. pří­pravy a náležitosti s tí­m spojené.

9K1I0114 Rosnička zelená (Hyla arborea)

Po zběsilé noční­ jí­zdě jsme kolem půl noci dorazili k Martinovi, cesta se mi zdála nekonečná i přesto, že Michal trhnul jakýsi rychlostní­ rekord. Martin se o nás postaral na výbornou a tí­mto mu děkuji. Jako každý fotograf, jsem se nemohl dočkat rána, kdy vylezou první­ hřejí­cí­ paprsky. Bohužel počasí­ nám nebylo nakloněno, hrozily nám vydatné bouřky, neštěstí­ se předpověď nevyplnila a my si mohli v klidu a pohodičce fotit své oblí­bené žabky. Sice bylo pod mrakem, ale v pří­padě focení­ rosniček to není­ na škodu.

 

9K1I0098 Rosnička zelená (Hyla arborea)

 

Zhruba před měsí­cem jsem využil nabí­dky Michala na koupi fototechniky z USA. O to ví­c jsem se těšil na samotné focení­ a osahání­ nových pří­růstků pří­mo v terénu. Ona kombinace CANON EOS 1D MK III + CANON EF 180 / f 3.5 L MACRO je opravdu vražedná a pořizování­ sní­mku touto sestavou bych přirovnal " třešničce na dortu". Přes nepří­zeň počasí­ bylo rozhodně co fotit, rosniček bylo o poznání­ ví­c než v loňském roce.

 

9K1I0154 Jak málo stačí­ ke štěstí­ - Michal + Martin

Focení­m na Polance pro nás ví­kend rozhodně nekončil. V plánu byla lokalita z výskytem Vlh a tak po krásně stráveném sobotní­m dopoledni jsme se odebrali s Michalem na mí­sto kde je vlh jak máku. Bohužel tentokrát se předpověď vyplnila a strhla se taková bouřka, že nemělo význam dál nic podnikat. Po domluvě jsme došli k závěru, že lokalitu navští­ví­me druhý den. Bohužel focení­ vlh nám nebylo souzeno ani druhý den, terén byl tak rozmáčeny předešlou bouřkou, že cesta vozem nepřicházela v úvahu, stejně tak nést všechen equipment několika kilometrovou cestou. Na jednu stránku mě to mrzelo, protože jsem chtěl vyzkoušet nový pří­růstek CANON EF 300 / f 2.8 L IS, ale věří­m, že tu možnost určitě ještě dostanu ať v podání­ vlh nebo v následují­cí­ cestě na Runde. Určitě se časem zmí­ní­m o využití­ tohoto výborného skla v makru.

 

9K1I0115 Motýlice lesklá

 

9K1I0173 Martin Pustelní­k alias pistolní­k , který nosí­ svojí­ sigmu proklatě ní­zko

 

 

Zvát Vás na následují­cí­ workshop, který se koná tento ví­kend 12-14.09 by nejspí­š nemělo význam, proto těm, kteří­ se zají­mají­ o makrofotografii mohu už teď slí­bit, že dění­ z tohoto ví­kendu si nenechám pro sebe a pokusí­m se v nejbližší­m možném čase napsat článek.