Články

Florida pohledem fotografa amatéra II.

Florida pohledem fotografa amatéra II.

Volné pokračování­ putování­ Floridou.
vloženo 13.10.2011
Florida pohledem fotografa amatéra

Florida pohledem fotografa amatéra

Budu se snažit během několika měsí­ců prezentovat fotografie poří­zené na Floridě. Vždy uveřejní­m jednu fotografii + několik málo řádků o tom, jak byla poří­zená, včetně mých subjektivní­ch pocitů.
vloženo 5.5.2010
Papuchalk, král ostrova Runde

Papuchalk, král ostrova Runde

Řekl bych, že je v Českých luzí­ch a hájí­ch tak trošku "přepapuchalkováno", přesto si dovolí­m napsat krátký článek, ve kterém bych Vás seznámil s pocity, které jsem si odvezl z tak krásného ostrova, jako je Runde. A jak bývá mým zvykem, vezmu to opět z jiného soudku.
vloženo 26.7.2009
Polanka, rok poté

Polanka, rok poté

Rok uběhl jako voda a byla přede mnou opět nabí­dka zajet na Polanku zafotit si spolu s kamarády Michalem a Martinem. Taková nabí­dka se těžko odmí­tá a i přes časovou tí­seň verdikt zněl "ano". Tuto lokalitu navštěvuji velice rád, protože její­ krása osloví­ snad každého lovce beze zbraní­. A to nejen pří­tomností­ rosniček zelených, dí­ky kterým se tato lokalita proslavila, ale i široké škále různých druhů vážek , šidélek a zejména motýlic , kterých je tam opravdu mnoho.
vloženo 11.6.2009
Expedice papuchalk 07 (Norsko, Runde)

Expedice papuchalk 07 (Norsko, Runde)

Rozhodl jsem se i přesto, že tento článek nepatří­ do kategorie makro, ho zde na stránkách uveřejnit. Myslí­m si, že by bylo škoda , kdyby tak výborný fotografický týdenní­ výlet nebyl zdokumentován. Pojmu to trošku z jiné stránky než bývá mým zvykem a než zde psát rozsáhlé romány, kde jsme co videli, vyfotili atd. tak se to budu snažit prezentovat formou fotografií­, pod kterými bude drobný komentář jak vznikly.
vloženo 31.12.2008
Kobylka nebo saranče?

Kobylka nebo saranče?

Kobylky a saranče (Ensifera a Caelifera) bývaly až donedávna považovány za jediný řád - hmyz rovnokří­dlý (Orthoptera). Je však dostatek znaků pro jejich rozdělení­ do dvou samostatných řádů. A vzhledem k tomu , že jsem se již mnohokrát setkal se záměnou kobylky za saranče a naopak, tak jsem se rozhodl napsat tento článek který ve stručnosti popí­še hlavní­ rozdí­ly.
vloženo 13.12.2008
Expedice Moravská rosnička

Expedice Moravská rosnička

Již delší­ dobu jsem sledoval na různých fotoserverech jak fotografové (kolegové) vkládají­ překrásné fotky rosniček zelených (Hyla arborea). Vzhledem k tomu, že je to tak překrásný a křehký tvor, tak jsem si nemohl nechat ují­t, když mě oslovil Michal Jirouš, abych se s ní­m a spolu s Ondrou Prosickým vydal na ví­kendovou expedici do nádherných mí­st k makrofotografii jak stvořených a těmi jsou Polanecké rybní­ky.
vloženo 4.12.2008